Ekolojik Okuryazarlık

Ekolojik okuryazarlık ile ilgili uzman görüşleri, yayın ve kaynaklar

Doğa ve Çocuklar

Çocuklar ve onların en güzel oyun alanı olan doğa arasındaki ilişkiyi, Prof. Dr. Gelengül Haktanır, Prof. Dr. Yankı Yazgan, Doç. Dr. Deniz Kahriman, Doç. Dr. Oğuz Özdemir, Dr. Özgür Bolat, Alper Tüydeş ve Richard Louv öğretmenler için anlattı.

  • 08.03.2021 tarihinde eklendi

Çocukların doğaya olan ihtiyaçlarını, onun sağaltıcı etkisi altında oyun ve merak duygusu ile buluşturduğumuzda, yaşadıkları deneyimler tüm hayatları boyunca onlara doğa korumacı bireyler olmaları için rehberlik edecek… Bu yolda onlara nasıl destek olabiliriz? Çocuklar neden doğada olmalı, oynamalı, hissetmeli ve anlamalı? Prof. Dr. Gelengül HaktanırProf. Dr. Yankı Yazgan, Doç. Dr. Deniz Kahriman, Doç. Dr. Oğuz Özdemir,  Dr. Özgür Bolat, Alper Tüydeş ve Richard Louv'un paylaşımları ile doğa eğitiminin neden önemli olduğunu ve bu süreçte çocuklara nasıl rehberlik etmemiz gerektiği sorularına ışık tuttu.

Keyifli okumalar dileriz.

 

 

ADRES

TEMA Vakfı Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cad. No:22 Kat:5-6-7-8 Pk:34371 Şişli / İstanbul

Bu portal, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TEMA Vakfı tarafından hazırlanmıştır. Portaldaki tüm içerik TEMA Vakfı tarafından oluşturulmuş olup tüm hakları TEMA Vakfı'na aittir. Kopyalanamaz, çoğaltılamaz, içerikten bölümler hak sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz.
© 2020 TEMA